مدل بازاریابی شبکه ای

مدل شبکه بازاریابی

 آیا بازاریابی شبکه برای شما مناسب است؟

بازاریابی شبکه یک مدل کسب و کار است که برای رشد یک کسب و کار به شبکه توزیع کنندگان متکی است.

بازاریابی شبکه معمولا شامل استفاده از سه نوع اساسی استراتژیک برای کسب درآمد است:

  • نسل سرب: برای پیدا کردن چشم انداز جدید؛
  • استخدام: اضافه کردن مشتریان و یا شرکای تجاری به شبکه شما
  • ساختمان و مدیریت: روش هایی که برای آموزش، و دادن انگیزه و مدیریت کارکنان خود از آن استفاده می کنید.

انواع مختلفی از بازاریابی شبکه شامل برنامه های دو لایه و بازاریابی چند سطحی وجود دارد، اما بسیاری از شرکت های بازاریابی جامع تر مانند آون، تک لایه هستند.

 

یکپارچه سازی شبکه بازاریابی

شما در یک سیستم همکاری در فروش  برای فروش محصول یا خدمات خود ثبت نام کنید. شما نیازی به استخدام سایر توزیع کنندگان ندارید و تنها درصورتی که فروش مستقیم انجام  دهید به شما مبلغی پرداخت می شود. Avon، شرکتی است که از بازاریابی شبکه یکپارچه استفاده می کند.

 

در برخی از برنامه های همکاری در فروش ، به شما فقط بابت ترافیکی که ایجاد کردید مبلغی پرداخت می شود. مثالهای پرداختی برای هر کلیک (PPC) و (PPL) نمونه های دیگر از شبکه های تک لایه است.

بازاریابی شبکه دو مرحله ای

این شرایط مربوط به بازاریابی شبکه ای است که به شما برای فروش مستقیم (یا ترافیک که به یک وب سایت مراجعه می کنید) مبلغی را پرداخت می کند. یک نمونه از این بازاریابی دومرحله ای  Site Envelope Ken Envoy است.

بازاریابی چندسطحی

بازاریابی چندسطحی (MLM) یک شبکه بازاریابی مبتنی بر توزیع است که دارای  سطحی “عمیق” است. برخی از برنامه های MLM به شما امکان می دهند تا سطوح را به صورت پنج سطح یا بیشتر به صورت عمیق درآورید. نمونه هایی از کسب و کارهای MLM عبارتند از: شبکه Trump، حامی مغناطیسی و Amway.

دو نوع دیگر از استراتژی های بازاریابی شبکه عبارتند از شبکه های بازاریابی و بازاریابی شبکه ای با نام تجاری.

 

آیا شما فکر می کنید بازاریابی شبکه یک مدل کسب و کار است؟

اگر فکر میکنید شروع یک کسب و کار با بازاریابی جند سطحی است حتما یک تیم بازاریابی جامع در هسته سازمان خود دارید. اگر پایه قوی از بازاریابی دارید  موفقیت شما در بلند مدت قطعی خواهد بود.

بازاریابی برای موفقیت هر کسب و کار حیاتی است، اما فراموش نکنید که صداقت (شور و شوق واقعی در مورد یک شرکت یا محصول) به خودی خود نوعی بازاریابی است. اگر تنها انگیزه شما برای فروش تیم شما درآمد و پول بیشتری باشد، ممکن است اثرات مثبت آن را از بین ببرید و یا دیگران را گول بزنید

شما همچنین باید وقتی را برای تحقیق در مورد قوانین ایالتی خود داشته باشید که ببینید آیا بازاریابی شما کاملا با قوانین سازگار است یا خیر

اگر دقت نکنید شیوه های بازاریابی فریبنده و طرح های هرمی می تواند شما را به مشکلات آب گرم قانونی برساند.

بازاریابی بخش مهمی از صنعت ونوعی  تفکر خلاق است. در مورد بازاریابی شبکه، این موضوع در مورد یافتن افراد فروش با کارایی بالا نیز صدق می شود

نیروی فروش مشتاق منجر به فروش بیشتر می شود، همچنین باعث افزایش تعداد کارکنان در شبکه بازاریابی نیز می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *